Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Eesti tänavakunsti ja -kunstnike ülevaatenäitus „Piece of Peace“

17. juuni 2022 19:00 - 10. juuli 2022 15:00

Väljapanek on seni mahukaim läbilõige tänavakunstist Eestis ja ühe subkultuuri arengust taasiseseisvumisest tänaseni.
Eesti pildiline tänavakunst on 25 aasta vältel läbinud mitmeid perioode ning 1990ndate keskel hoogsalt tänavatele jõudnud ja läänelike mõjutuste abil noorsookultuuri kandunud, paljuski läbi SAT-televisiooni, interneti leviku ja avatuma välismaa. Uudne kunstistiil tuli kiirelt põranda alt välja, kuid populaarsus vähenes üldise probleemi tekkega, sest linnapilti tekkisid joonistused ja sodid kohtadesse, mida ei peetud sobivaks või mis rikkusid omandisuhteid.
Nullindate alguseks oli tänavaid vallutanud värvide maailm nii ilus kui valus. Näha võis põhjalikult läbi maalitud „piece’e“ (meistriteoseid) kui ka algajate (toy-de) poolt tehtud sodisid. Kasvas peale uus kunstnike põlvkond ning populaarsust võitis läänes tõusuteel olnud šabloonkunst (stencil). Tänavakunstifestivalidest said samuti linnaruumi kujundamise lahutamatu osa.
Tänaseks on Eesti tänavakunst äärmiselt mitmekülgne ja küps, kus meediumid on mitmekülgsed ja kunstivormid omavahel tihedalt põimunud.
Näitus “Piece of Peace” sisaldab endas tänavakunstis kasutatavaid termineid, mille puhul on kujundlikult tegemist läbi mõeldud mitmevärvilise teose ehk teisisõnu näitusega, kus osalevad Eesti tänavakunstnikud, kes on jätnud jälje Eesti tänavatele. Näitusele osalema olid oodatud kõik tänavakunstnikud.
Väljapanek avab tänavakunsti tausta avaramalt kui pelgalt sõnum, pilt või kiri tänaval. Näitusel tuuakse välja nüansse, mida jalutaja ei pruugigi näha –- kunstniku mitmekülgset olemust, mis kohati võib vastanduda tänavatel nähtule, olles piltlikult vaid jäämäe tipuks. Kunstnike esitlemisel on võetud eesmärgiks näidata nende töid nii linnaruumis kui ka seda, mida tehakse avalikkuse eest varjatud stuudiotes. Seeläbi on näitusel erakordne võimalus tutvuda (tänava)kunstnike erinevate väljendusviisidega, mitmetahulise graafilise, skulpturaalse ja installatiivse loominguga.
Näituse idee autor ja peakorraldaja on 1990ndatel joonistamist alustanud ning senini tegutsev tänavakunstnik Kristjan „Bach Babach“ Bachman.
Avamine 17. juunil kell 19:00 Antsla kesklinnas kauplus Pakler ruumides
Näitus jõuab Antslasse Tänavakunstifestival RUA: Võrumaa raames

Details

Start:
17. juuni 2022 19:00
End:
10. juuli 2022 15:00
Event Categories:
,

Venue

Kauplus Pakler
Jaani 4
Antsla, Võrumaa Eesti
+ Google Map

Organizers

Antsla Kultuurikeskus
RUA Street Art Festival