Loading Events

« All Events

Epp Margna maalide näitus KOHTUMISED

6 veebruar - 25 märts

KOHTUMISED
See on valik piltidest, mis loovad kokku pikema sarja „ samas ruumis“ . See sari ei saa tegelikult mitte kunagi valmis, ma ei jõuaks kunagi neid kõiki tundmagi saada, kellega koos seda ruumi jagan. Aga ma õpin neid järjest rohkem nägema ja kuulma.
EPP MARGNA (10.06.1965)
Kui ma poleks noorena sattunud elama maakohta keset metsa, palkmajja, kus polnud elektrit ja tsivilisatsiooni meenutas vaid transistorraadio, siis tõenäoliselt poleks ma see, kes täna. Seal elades hakkas klaaruma ja settima minu ilmaruum ja suhe ümbritsevasse, see omakorda kujundas ka minu kunstnikuks kasvamist. Kui ma ei pea ümbritsevast, siis ei pea ma ka iseendast.
Minu maalilooming on suuresti seotud kahe teemaderingiga: kes elavad minu kõrval e. siis loodus ümberringi ja meie ammendamatu varasalv rahvaluulearhiiv, ennekõike vanad regilaulud, meie olemuse tugitekstid. Iga kivi, puu, küngas ja oja on endasse salvestanud eelnevate aegade lugusid, nad on hoomanud siitilma kaugelt enam kui üks inimene oma elueal seda haarata vast suudakski. Minu jaoks on see ammendamatu aines piltidele ja läbi nende piltide maalimise ka rajalhoidjaks teel, mida mööda oma elu käia.
www.eppmargna.com

Details

Start:
6 veebruar
End:
25 märts
Event Category:

Venue

Antsla Kultuurikeskus
Kooli tee 19
Antsla, Võrumaa 66403 Eesti
+ Google Map
Phone
7855269
View Venue Website

Organizer

Antsla Kultuurikeskus
Phone
7855269
Email
kultuur@antsla.ee
View Organizer Website