Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

LÖVVÄMI TII UMALÕ PIDOLÕ! TSIHIOTSMISÕ- JA MÄNGOPÄÄVÄ’

11. nov. 2023 11:00 - 15:00

Tasuta

Liikumispäev saab alguse 11. novembril kell 11 Antsla kultuurikeskuse juures Urvaste kihelkonnas.

Liikumispäev algab ja lõpeb samas kohas ja iga osaline saab raja läbimiseks kaardi ja vajaduse korral kaardiga liikumiseks väikese väljaõppe. Rada kulgeb asulates ja nende lähiümbruses.

Rajal liikudes tuleb üles leida kaardil ära märgitud Võrumaa kultuurilooga seotud kohad. Sealt saab paiga kohta silmaringi avardavat teavet. Liikumispäeva pikkuseks on planeeritud neli tundi.

Võrumaa orienteerumisradade ettevalmistaja Sixten Sild julgustab kõiki liikumispäevadest osa võtma: „Kui sul on vähegi maadeavastaja geeni ja huvi kodukoha vastu, siis on see üritus just sulle.“

Liikumissari „Lövvämi tii Umalõ Pidolõ!“ ühendab kuuenda Uma Pido teemaks oleva mängu liikumise, mõtlemise ja Vana-Võromaa kultuuriruumi tundmaõppimisega. Iga liikumispäeva alustuseks õpitakse selgeks ühe Vana-Võromaa kihelkonna laulumäng, eestvõtjaks on Meelika Hainsoo.

Rohkem infot saab liikumispäevade kohta: umapido.ee/et/siht/

ÜRITUSE PAREMA KORRALDUSE JAOKS REGISTREERI ENNAST KINDLASTI SIIN: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc3eaGo3OnZpK000rhtkHObRvasjdl6-P4k1O0GVXZ5sZuC-g/viewform

Korraldust veab MTÜ Võro Selts VKKF.

Korraldavad: Võru instituut, Põlva ja Võru arenduskeskused, Põlvamaa omavalitsuste liit, Põlva vallavalitsus, Võru linn, Räpina vallavalitsus, Kanepi vallavalitsus, Valga vallavalitsus ja paljud Põlva ja Võru maakonna seltside ja asutuste inimesed.

Toetavad: Eesti Kultuurkapital (Põlvamaa, Tartumaa ja Võrumaa ekspertgrupid, rahvakultuuri ja helikunsti sihtkapital), Võru Vallavalitsus, Võru Instituut, Kultuuriministeerium, Võrumaa Partnerluskogu, Võru linnavalitsus, Põlva Vallavalitsus, Eesti Rahvakultuuri Keskus (Regionaalse kultuuritegevuse toetus, Vana Võromaa pärimuskultuuri toetus), SA Võrumaa arenduskeskus, SA Põlvamaa arenduskeskus, Põlvamaa Omavalitsuste Liit, Rahandusministeerium kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest (Võru ja Põlva mk), SA Räpina Kultuurkapital, Antsla vallavalitsus, Eesti Rahvuskultuuri Fond, Võru Muusikakool, Priit Sibul, Kaup24.ee.

Meediapartner: Uma Leht.

Details

Date:
11. nov. 2023
Time:
11:00 - 15:00
Cost:
Tasuta
Event Category:
Website:
https://voroselts.ee

Venue

Antsla Kultuurikeskus
Kooli tee 19
Antsla, Võrumaa 66403 Eesti
+ Google Map
Phone
7855269
View Venue Website

Organizer

Antsla Vallavalitsus